Spotkania

Kontynenty #51 | Online

By 8 czerwca 2020 No Comments

W programie 51. KONTYNENTÓW:

18:00 | CO DAJE AUSTRALIA? -Julia Raczko-Gospo

Australia to kraj możliwości — otwiera głowę i uczy luzu. To przestrzenie, przez które suniesz. Zapach kurzu w powietrzu, który ociera zmęczoną słońcem skórę i bezkresne niebo, które bezwstydnie przecina droga mleczna. To uśmiech, który dostajesz w gratisie. Kierowcom autobusów mówi się tu „Dziękuję”, a z ekspedientką w sklepie można uciąć sobie pogawędkę o codzienności. Pod tym pięknym nakryciem, są jednak wyzwania — historia, z którą nie da się uporać, nierówności społeczne, przyroda, która swoją urodą nie jest w stanie wybronić się przed bezmyślnością, trzaskające przed nosem drzwi (bo takie też się zdarzają).

Podczas naszego spotkanie opowiem o życiu w Australii. O tym, co daje ten kraj, a o co zabiera.

JULIA RACZKO – blogerka, dziennikarka, autorka dwóch książek podróżniczych „Gdzie jest Julia?” oraz „Julia jest w Australii”. Od 7 lat mieszka na stałe w Australii. Od 14 lat pracuje w mediach — jako producentka telewizyjna, specjalistka od komunikacji w internecie, dziennikarka.

19:00 | O PODRÓŻACH, KTÓRE MAJĄ SENS (Mustang, Nepal) – Piotr Trybalski

Opowieść o podróżach i odpowiedzialności, o sensie zwiedzania świata z aparatem fotograficznym i sensie pokazywania historii, obok których inni przechodzą obojętnie. To o powieść z małej wioski w nepalskim Mustangu, której mieszkańcy stają się bohaterami całkiem dużej historii.

PIOTR TRYBALSKI – dziennikarz, pisarz, podróżnik i fotoreporter. Organizator imprez podróżniczych i wypraw o charakterze ekspedycyjnym. Fotografował i pisał mi.in. dla National Geographic, Wprost, Polityki, Przekroju, Gazety Wyborczej, Outside Magazine. Autor i współautor 9 książek.

Bądźcie z nami online! Transmisja na profilach Fb KONTYNENTY – spotkaj podróżników oraz Lubelskie Centrum Konferencyjne