Spotkania

KONTYNENTY #5 – „Kobieta w podróży” – Birma ; Mauretania + Wystawa fotografii + AFTERPARTY

By 2 listopada 2013 luty 10th, 2014 No Comments

Po wakacyjnej przerwie wracamy z comiesięcznymi spotkaniami podróżniczymi 🙂
Listopadowe spotkanie jest wyjątkowe – to bowiem zapowiedź dwudniowego festiwalu podróżniczego, który organizować będziemy w kwietniu. Czeka więc na Was więcej atrakcji niż zwykle!

Prezentacje:

BIRMA U PROGU ZMIAN – Kasia Paczek / Paczki w podróży

Kasia i Marcin ponad rok temu wyjechali w podróż dookoła świata, która miała trwać 12 miesięcy. 15 miesięcy później odwiedzili już 12 krajów w Azji oraz Australię i postanowili przedłużyć wyprawę na czas nieokreślony. Na naszym spotkaniu posłuchamy o Birmie, która przez lata niedostępna, odizolowana od wpływów zachodniego świata, odwiedzana była przez nielicznych. Wraz z upadkiem wojskowego reżimu kraj powoli otwiera się na świat i… masową turystykę. Będzie o birmańskich ikonach: złotych świątyniach, mnichach w szkarłatnych szatach i barwnych targach. Będzie o Birmie mniej znanej: o niezapomnianej podróży koleją i samotnej wędrówce przez góry. I wreszcie o największym skarbie tego kraju – o zwykłych ludziach, których bezinteresowność gościnność i uczciwość nie ma sobie równych w całej wschodniej Azji.

Zapraszamy na bloga Kasi i Marcina – www.paczkiwpodrozy.pl , który w tym roku otrzymał główne wyróżnienie w konkursie Blog Roku ONET.pl

MAURETANIA: żelazo, piasek, woda – Julia Wizowska

Julia Wizowska – reporterka, fotografka, podróżniczka, tłumaczka. Publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Podróżach” i „Poznaj Świat”. O Mauretanii mówi się, że nic ciekawego tam nie ma – same piaski. Jeśli komuś zależy na zabytkach, może pojechać na wschód, do Ataru, w pobliżu którego znajdują się dwie historyczne osady – Waden i Chinguetti. Do obejrzenia są tam pozostałości glinianych zabudowań obydwu miejscowości wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najbardziej jednak Mauretania przypadnie do gustu tym, którzy szukają przygody. Kto nie boi się długo czekać na pociąg, a potem jechać kilkanaście godzin przez Saharę otwartą węglarką, kto nie ma nic przeciwko temu, by wpaść w wir pracy, nastrojów i barw na targu rybnym w stolicy kraju, i w końcu: kto chce się dowiedzieć dlaczego mieszkający na środku pustyni Mauretańczyk „Mr. Rice” zaczął nagle ćwiczyć jogę i studiować japoński powinien przyjść na nasze spotkanie, gdzie oprócz prelekcji Julii będzie można podziwiać wystawę jej FOTOGRAFII Z PODRÓŻY – „Targ rybny”.

Zapraszamy na bloga www.juliawizowska.blogspot.com

GODZINA: 18:00
MIEJSCE: ACK UMCS „Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16)
BILET: 5zł
W cenie biletu wstęp na AFTERPARTY „Muzyka Świata” .
ZAPRASZAMY!
https://www.facebook.com/KontynentyLublin

Sponsorem spotkania jest portal www.nocowanie.pl

AFTERPARTY – „Muzyka Świata”
Po Spotkaniach zapraszamy do klubu Prepar, na ulicę Orlą 4 gdzie razem odbędziemy muzyczną podróż, której przewodnikami będzie trójka lubelskich didżei: King Stress, Doktor Szron i Anansi.
King Stress jest jednym z filarów legendarnego Love Sen-C Music Sound System, na co dzień kojarzony z reggae od lat promuje także wszelkie odmiany muzyki pulsujące pierwotnym rytmem. Doktor Szron dał się już poznać jako promotor muzyki bałkańskiej w każdej możliwej formie, najlepiej podszytej dużą dawką elektroniki. Anansi natomiast nigdy nie krył swoich fascynacji muzyką turecką i perską, której elementy od dawna pojawiają się w jego setach.
Wszyscy trzej stoją za cyklem imprez From Dub 2 Dub, którego celem jest promocja muzyki dub w najszerszym znaczeniu tego słowa.

861247_624122294298042_1905682484_o (1)