Spotkania

KONTYNENTY #42

By 27 września 2018 październik 11th, 2018 No Comments

42. spotkaniem rozpoczynamy nowy sezon Kontynentów!

W programie:

18:00 | PO CO CIĄGAM DZIECKO NA DRUGI KONIEC ŚWIATA? – Karolina Ponzo

Do słoni, świątyń Majów, do lwów i wiosek Masajów – Karolina podróżuje ze swoją córką w rozmaite zakątki świata. Mimo chwilowych wątpliwości i cudzych komentarzy. W trakcie wystąpienia opowie z jakich powodów warto podróżować z małymi dziećmi i jak sobie radzić z przeciwnościami.

KAROLINA PONZO -28-latka z małej wioski na Kaszubach. Jeździła autostopem po Indiach, motorem po Izraelu, przeszła Szlak Świętego Jakuba. Obecnie podróżuje głównie z dwuletnią córką, która odwiedziła już 25 krajów na 4 kontynentach.

19:00 | INTRYGUJĄCA POLSKA Z DRONA – Andrzej Budnik

Drony już na dobre zagościły w plecakach fotograficznych. Z roku na rok używa ich więcej osób, gdyż są coraz mniejsze i coraz bardziej mobilne. Kusi zabrać je już nie tylko na tzw. roadtrip’a i wyciągać z bagażnika samochodu w wolnej chwili, ale możemy je dziś też swobodnie zabrać w góry, nawet na kilkudniowe trekkingi. Pytanie, czy trzeba jechać na kraniec świata, żeby zrobić intrygujące zdjęcia?

ANDRZEJ BUDNIK – podróżnik, bloger i geek technologiczny. Połączenie tych dziedzin sprawia, że w podróż przez australijski interior zabiera do plecaka drona, który pozwala mu przywieźć niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia. W Polsce, szuka dronem miejsc, które zaskakują na fotografiach i pobudzają do myślenia.

Bilet: 5 zł

Bilety do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.
W dniu wydarzenia sprzedaż od godz. 16.

ZAPRASZAMY!

Spotkanie odbędzie się w SALI OPEROWEJ.
unnamed