Spotkania

Kontynenty #4 – Ruski Kirgistan i muzułmańskie Chiny

By 10 czerwca 2013 luty 10th, 2014 No Comments

Zapraszamy na nasze czwarte spotkanie podróżnicze! Tym razem szykuje się o wiele większa impreza, w wakacje bowiem ruszamy w świat i widzimy się ponownie w październiku.

Co miesiąc spotykamy się aby posłuchać kilkudziesięcio minutowych prezentacji z inspirujących wyjazdów. W luźnej atmosferze, przy piwku dyskutujemy i zaspokajamy naszą ciekawość świata.

Ruski Kirgistan i muzułmańskie Chiny, czyli fizyk w podróży po wschodnich rubieżach Средней Азии – Wojtek Ganczarek

Jak można jeść baraninę na śniadanie, obiad i kolację? Jak (nie) wejść na siedmiotysięcznik? Czego jest więcej w Kirgistanie: koni, baranów czy ludzi? Wreszcie: jak się dogadać z Chińczykami, którzy jak ognia unikają języków obcych? I dlaczego oni, odwrotnie niż my, gotują jajka w herbacie, a do śniadania piją wrzątek?
Już 29 czerwca będziecie mieli niepowtarzalną okazję nie uzyskania odpowiedzi na te pytania! Usłyszycie za to jeszcze kilka innych pytań, równie interesujących i fundamentalnych.
W sierpniu i wrześniu 2012 roku jeździłem autostopem po Kirgistanie i Turkiestanie Chińskim (Sinkjangu). Zacząłem od próby wdrapania się na siedmiotysięczny Pik Lenina, wałęsałem się stopem po środkowo-kirgiskich miasteczkach słuchając o konflikcie z Uzbekami, chodziłem po Niebiańskich Górach (Tien Szan), a w Chinach uganiałem się za wielbłądami i słuchałem tego ich śmiesznego języka, z którego rozumiałem jakieś dwa słowa. Fajnie było. Opowiem Wam. Chodźcie, też będzie fajnie!

Zapraszamy na bloga Wojtka: http://fizyk-w-podrozy.blogspot.com/

Godzina: 19:00
MIEJSCE: Tektura (Wieniawska 15A)
WSTĘP: 5zł

Program całego wydarzenia:
18:00 – Otwarcie wystawy rysunków i grafik Katarzyny Peretty pt. ” Błąd w sztóce”
19:00 – Kontynenty#4
20:30 – Grupa Odskocznia
Od 22 – after party do rana z 4djami!

966290_559786970731575_266073523_o (2)