Spotkania

KONTYNENTY #38

By 8 marca 2018 kwiecień 3rd, 2018 No Comments

W programie marcowych Kontynentów:

ANTYPODY – Michalina Kupper

W ciągu stu lat od zasiedlenia Australii przez Europejczyków, populacja pierwszych mieszkańców Australii spadła o 84%. Ile jest ich teraz, gdzie żyją, jak wyglądają nowoczesne, australijskie domy a jak aborygeńskie wioski? Co rysują i tatuują od tysięcy lat mieszkańcy Antypodów? Tego i wiele więcej dowiemy się, wędrując po Australii i Nowej Zelandii, mając za przewodników autochtonów tych ziem.

Opowieść Michaliny Kupper to wynik podróży, która była próbą połączenia pracy na Antypodach, wędrówki po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei.

Michalina Kupper – uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię. Twórczyni autorskich warsztatów etnograficznych dla dzieci i młodzieży. Pedagog, przedsiębiorca, instruktor ZHR.

Więcej na www.michalinakupper.com

PLANETA MIAST – Paulina Wilk

Przyszłość jest tam, gdzie my – w miastach. Już ponad połowa ludzkości żyje na terenach zurbanizowanych. Co minutę 130 osób na świecie przenosi się do miast, a te rosną i dynamicznie się zmieniają. Jakie jutro czeka nas w tych wielkich, skomplikowanych organizmach? Czy w miastach przyszłości jest miejsce na nasze szczęście i wyobraźnię? O tym, kto dyktuje przyszłe scenariusze, odzyskiwaniu miast i o tym, dlaczego najwięcej nadziei jest w slumsach mówi Paulina Wilk, autorka książki „Pojutrze. O miastach przyszłości”

Paulina Wilk (1980) – pisarka i publicystka, autorka książek: „Pojutrze. O miastach przyszłości”, „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii”, „Znaki szczególne”, a także serii bajek o misiu Kazimierzu. Redaktorka działu kultury w kwartalniku „Przekrój” i współpracowniczka działu zagranicy w tygodniku „Polityka”. Zajmuje się literaturą i rozwojem globalnym. Współzałożycielka Fundacji „Kultura nie boli”, z którą tworzy Big Book Festival i prowadzi centrum literackie Big Book Cafe w Warszawie.

Strona autorki: www.paulinawilk.pl

Bilet: 5 zł

Bilety do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.
W dniu wydarzenia sprzedaż od godz. 16 przed Salą Operową.

ZAPRASZAMY!

Spotkanie odbędzie się w SALI OPEROWEJ.

28516335_1706166506093610_7628722131186553806_o