Spotkania

KONTYNENTY #36

By 15 stycznia 2018 luty 7th, 2018 No Comments

W programie 36. Kontynentów

MIASTO NIEDŹWIEDZI POLARNYCH – Patryk Świątek

W Churchill mieszka 900 osób i 700 niedźwiedzi polarnych. Nie dociera tam żadna droga, jednak można tam dotrzeć koleją. W kilka dni. Opowieść o kanadyjskim „Przystanku Alaska” w którym temperatura w lipcu lubi spadać do minus 30 stopni, a mieszkańcy kupują samochody głównie do ochrony przed białymi misiami.

PATRYK ŚWIĄTEK
Twórca bloga Paragon z podróży, autor dwóch wydań Poradnika taniego podróżowania oraz książki „Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście”.

CZARNOBYL, FUKUSHIMA. RADIOAKTYWNE PIEKŁA – Tomasz Ilnicki

Tomasz Ilnicki, zainteresowany tematyką nuklearnych katastrof, odwiedził strefę wykluczenia w Czarnobylu dziesięciokrotnie. Tzw. Strefa to inny świat, w którym reguły wyznaczane są przez przyrodę oraz specyficzną grupę ludzi opłacanych przez tajemniczych mocodawców. Natura pochłonęła tę krainę-widmo w stopniu tak głębokim, że jej eksploracja to nie lada wyzwanie. W tym pozornym chaosie funkcjonują obok siebie różnorakie zwierzęta oraz mroczne budowle z burzliwą przeszłością.

Fukushima to miejsce jednej z największych tragedii w historii Japonii. Dwa jednoczesne kataklizmy naturalne zniszczyły nie tylko duży fragment tego niezwykłego kraju, ale przede wszystkim pochłonęły tysiące ofiar. Ponadto, w wyniku błędu człowieka, ogromne połacie terenu zostały skażone promieniowaniem. Dopełniło to ogromu zniszczeń powstałych na skutek trzęsienia ziemi i tsunami.

TOMASZ ILNICKI
Urodzony w Wałczu, 32 lata. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, nauczyciel wychowania fizycznego, podróżnik, mól książkowy, pasjonat historii, sportu oraz gier wideo.

Bilet: 5 zł

Bilety do nabycia w kasie Centrum Spotkania Kultur.
Rezerwacje telefoniczne: 81 44 15 675
W dniu wydarzenia sprzedaż od godz. 16 przed Salą Kameralną.

ZAPRASZAMY!

26240404_1649701168406811_4754321994795819799_o