Spotkania

KONTYNENTY #33

By 5 czerwca 2017 październik 12th, 2017 No Comments

Zapraszamy na 33. Kontynenty!

W programie:

INDONEZJA – ARCHIPELAG RÓŻNORODNYCH KULTUR – Sergiusz Prokurat

Indonezyjski archipelag jest niezwykle różnorodny. Od Jawy z więcej niż setką wulkanów, przez Bali z tysiącem świątyń, mroczny Lombok, Sulawesi, zwaną „wyspą Orchidei”, dzikie Borneo, Komodo, która jest ojczyzną ostatnich smoków naszych czasów, aż po zamieszkiwaną niegdyś przez kanibali niebezpieczną Papuę.
Kraj tysięcy wysp zadziwia, urzeka, a przede wszystkim jest nieprzewidywalny. O różnorodnych kulturach w tym kraju oraz o własnych przygodach opowie Sergiusz Prokurat.
SERGIUSZ PROKURAT – motorem przejechał pół Indonezji. Zanim wpadł na ten pomysł to studiował na indonezyjskim Uniwersytecie Udayana oraz prowadził firmę typu import – eksport oferującą produkty z archipelagu indonezyjskiego. Jest autorem książek: „Archipelag znikających wysp” i „Indonezja 1600-2000”. Jest ekspertem i dyrektorem Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA), w którym zajmuje się Azją Południowo-Wschodnią, ale i zapalonym podróżnikiem, który dotarł do najodleglejszych zakątków tego kraju.


MASKI, TAŃCE I WYPCHANE WIEWIÓRKI. RELIGIJNE FIESTY LUDOWE W MEKSYKU – Ola Synowiec

Dlaczego mężczyźni w miejscowości Chiapa de Corzo przez tydzień przebierają się za kobiety? Do czego służą wypchane, martwe wiewiórki, którymi rzuca się w jaguary na dzień św. Sebastiana w wiosce Zinacantan? Zapraszam na kolorowe religijne fiesty ludowe odbywające się w meksykańskim stanie Chiapas w okresie karnawału. Na fiesty, gdzie stare miesza się z nowym, a katolickie z indiańskim.
OLA SYNOWIEC – dziennikarka, latynoamerykanistka, autorka bloga Mexico Magico Blog. Pisze m.in. dla „Dużego Formatu”, „Wysokich Obcasów”, „Podróży”. Od sześciu lat większość roku spędza w Meksyku, zachwycając się tamtejszą kolorową kulturą, tradycją i religijnością.

Szczegółowy opis spotkania znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/events/228601560964600

WSTĘP WOLNY!

Bezpłatna rezerwacja miejsca:
www.kontynentylublin.pl/rezerwacja
Druga pula biletów zostanie udostępniona 10.06

ZAPRASZAMY!
kontynenty_33-01