Spotkania

KONTYNENTY #30

By 21 lutego 2017 kwiecień 5th, 2017 No Comments

W programie spotkania:

KULISY PRACY FOTOGRAFA NATIONAL GEOGRAPHIC – Marcin Dobas

Będzie fotograficznie i inspirująco. Podczas spotkania Marcin zaprezentuje między innymi swoją autorską książkę „Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii”, która stanowi zbiór jego podróżniczych doświadczeń oraz przepięknych zdjęć. Jak zaplanować wyjazd, dobrać sprzęt, zrobić niesamowite zdjęcia i dokonać ich obróbki – wszystkie porady znajdują się na stronach albumu. Anegdoty z wyjazdów opowiedziane z dużą dozą humoru i wzbogacone zapierającymi dech w piersiach zdjęciami sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem.
To spotkanie o fotografii i podróżach – dwóch największych pasjach Marcina. Jak sam o sobie mówi – „Jestem ratownikiem górskim, przewodnikiem i fotografem. Moje pasje to fotografia, góry, nurkowanie i dalekie podróże. Fascynują mnie odległe, nietknięte przez człowieka miejsca. W swoich fotografiach staram się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierzam z aparatem kolejne kraje i zakątki. Fotografuję wszędzie tam, gdzie tylko jestem w stanie. Podczas trekingów, eksploracji jaskiń, skitouringu czy nurkowania”.

MARCIN DOBAS – fotograf National Geographic Polska specjalizujący się w fotografi podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries, Ambasador Eizo. Marcin spędził z aparatem sporo czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w różnych miejscach Świata w magazynach, książkach i kalendarzach.
W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka jego autorstwa „Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii”.

AVENTURA – AUTOSTOPEM PRZEZ AMERYKĘ ŚRODKOWĄ I POŁUDNIOWĄ – Wojtek Malicha & Sebastian Henning

Sebastian, na krótko przed swoimi dwudziestymi piątymi urodzinami, poczuł zew przygody. Pragnienie poznawania świata było tak silne, że postanowił ruszyć w podróż życia. Jeśli nie teraz, to kiedy? Zanim jednak zdążył podjąć jakąkolwiek decyzję, odezwał się do niego dawno niewdziany przyjaciel, Wojtek, proponując wspólną podróż do serca Ameryki Środkowej. Przypadek, czy zrządzenie losu?
Sebastian i Wojtek, przebywszy ocean, zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Kolumbię, Peru oraz inne kraje, aż wreszcie dotarli do Brazylii. Na jedzenie i noclegi zarabiali… robiąc zdjęcia polaroidem, a za goścnię dziękowali pysznymi daniami, w których przyrządzaniu mistrzem jest Sebastian. W pewnym momencie ich ścieżki skrzyżowały się z krokodylem i lokalną mafią, a z takich opałów niełatwo jest wybrnąć..

Aventura to opowieść dwójki młodych podróżników o byciu w drodze, odkrywaniu świata oraz samych siebie.

SEBASTIAN HENNING – 27 lat, podróżnik, kucharz z zawodu i pasji. Obecnie pracuje w jednej z najlepszych restauracji w Bydgoszczy. Pełen energii i humoru! Marzeny o zobaczeniu całego świata, poznawaniu ludzi, kultur i smaków.

WOJTEK MALICHA – 26 lat podróżnik, fotograf polaroidowy. Pasjonat Latynoskiej kultury.
Od kilku już lat w podróży. Jego największym marzeniem jest zwiedzenie wszystkich krajów świata do 30stki, nawiązywanie relacji z ludźmi, nagrywanie materiałów filmowych.

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
www.kontynentylublin.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Mile widziane osoby z wydrukowanymi biletami.

ZAPRASZAMY!