Spotkania

KONTYNENTY #27

By 13 grudnia 2016 styczeń 6th, 2017 No Comments

Zapraszamy na ostatnie w tym roku Kontynenty!

W programie:

POWIDOKI Z KARPAT WSCHODNICH – Jacek Wnuk

Prezentacja przedstawia szeroko pojętą krainę Karpat Wschodnich ciągnących się od Bieszczadów przez Karpaty na terenie Ukrainy aż po Rumunię. Karpaty widziane przez pryzmat wędrowca włóczącego się po górach i dolinach, wędrowca który poszukiwał magicznej krainy jakże szeroko opisywanej w literaturze okresu międzywojennego. Krainy do której jedzie się tylko raz, a później się jedynie nieustannie powraca. W czasie prezentacji poruszone będą wątki krajoznawcze, kulturowe jak również podróżnicze.

JACEK WNUK – fotograf – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Ukończył również Geografię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus.Twórca i redaktor portalu internetowego www.karpatywschodnie.plWspółautor tekstów albumu fotograficznego „Huculszczyzna” Krzysztofa Hejke. Autor wystaw fotograficznych i prezentacji i wystąpień na festiwalach podróżniczych między innymi: Bonawentura, Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka. Uczestniczył w Pomarańczowej Rewolucji w Kijowie, pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii.

AUSTRIA – ŚLADAMI KLASYKÓW – Mateusz Fabiszak

Prezentacja opowiada o wyjeździe do niedużego, niezbyt odległego, a jednak nie dokońca znanego kraju. Autor przemierza ulice Wiednia, Grazu czy Salzburga obserwując codzienne życie mieszkających i pracujących tam ludzi. Przybliża jak dawna kultura z czaswów Mozarta i Straussa łączy się z nowoczesnymi trendami i awangardą. Dzieli się wrażeniami z jazdy samochodem po torze Formuły 1 oraz wymaganiami stojącymi przed kierowcą i maszyną w drodze prowadzącej na najwyższy, dostępny dla zmotoryzowanych punkt w Europie. Nie zabraknie też wątków historycznych związanych z losami tamtejszej Polonii oraz sytuacją Polaków w Austrii w czasie II Wojny Światowej.

MATEUSZ FABISZAK – muzyk obracający się pośród elektronicznych brzmień, pasjonat podróży, maratończyk i automaniak. Ukończył studia geograficzne i dziennikarskie. W swojej „karierze” włóczykija odiwedził Findlandię, Słowację, Czechy, Niemcy, Francję, Austrię, Serbię, Chorwację czy Albanie. Jest autorem felietonów i reportaży publikowanych na portalach dookolaswiata24.pl, maratonypolskie.pl, strefatestow.pl. Niejednokrotnie występował przed publicznością na podróżniczych festiwalach.

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://kontynenty27.evenea.pl/

Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Mile widziane osoby z wydrukowanymi biletami.

ZAPRASZAMY!

15419793_1264079433635655_6500433390652736727_o