Spotkania

KONTYNENTY #26

By 3 listopada 2016 grudzień 13th, 2016 No Comments

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu Kontynenty!

W programie:

AUSTRALIA. O ŻYCIU I PODRÓŻACH W KRAINIE KANGURÓW – Julia Raczko

Australię poznaję od ponad trzech lat. Mieszkam w Brisbane, w małym domku na przedmieściach i to tu oswajam codzienność, którą raz się zachwycam, a raz rozczarowuję. Uczę się życia w kraju, gdzie czas płynie inaczej, a rytm nieco zwalnia. Bo może. Uczę się siebie, potykam się i wstaję, ocieram pot, często łzy, szukam, wpadając w ślepe zakamarki. Bo tu wszystko jest na opak. Podróżuję, odkrywam, zgłębiam – Australia aż się prosi, żeby sięgnąć do jej wnętrza, zgubić się w deszczowym lesie, zejść pod wodę w krainę koralowców, poczuć samotność na środku pustyni. Więc zwiedzam i obserwuję. Czasem w weekend, czasem długimi tygodniami. Opowiem o tym, jak się żyje na końcu świata, o tym, co doprowadza mnie do rozpaczy, a co tak bardzo cieszy. Pokażę wam miejsca znane i te zupełnie nieodkryte – Operę w Sydney, magiczne Uluru, dziewiczą Wyżynę Kimberley, zapomniane wioski na Outbacku i bajeczne wyspy Whitsundays. Podpowiem jak zorganizować podróż po Australii i… jak uniknąć ataków: krokodyli, rekinów, pająków i węży. A potem obalę australijskie mity.

Na spotkaniu będzie można kupić książki Julii z dedykacją: „Gdzie jest Julia? O podróży dookoła świata, z której nigdy nie wróciłam” oraz, najnowszą książkę „Julia jest w Australii. O życiu i podróżach w Krainie Kangurów”.

JULIA RACZKO – autorka bloga Where is Juli + Sam oraz książek „Gdzie jest Julia?” i „Julia jest w Australii”. Była producentka telewizyjna, która rzuciła pracę w korporacji i wyjechała w samotną wyprawę dookoła świata. Zakochała się i nigdy nie wróciła. Julia pisze i opowiada o Australii – o życiu i podróżach po tym wciąż mało znanym, a jakże intrygującym kraju. Współprowadzi polską szkołę, audycję w radiu etnicznym oraz organizuje wyjazdy do Australii. Lubi rozmawiać z nieznajomi i obserwować życie z okna kawiarni. Uśmiech to jej znak rozpoznawczy − otwiera przecież wszystkie drzwi. Psycholog z wykształcenia. Miłośniczka życia z wyboru. Udowadnia, że podróżować może każdy – nawet jeśli boi się latać i nienawidzi autobusów.

LONGANDROLL. Z DESKĄ PO ŚWIECIE – Adam Szostek

2 osoby, 2 deskorolki, 2 ciężkie plecaki i 1000 km wybrzeża Malezji do pokonania. Dlaczego? Bo nikt tego wcześniej nie zrobił, bo fajnie jest uczyć jazdy lokalne dzieciaki, bo fajnie jest machać nogami do przodu! Przy okazji pojawią się też historie z deskowych (i nie tylko) podróży po Indiach, Chinach, Syrii i innych krajach. O tym jak buddyjscy mnisi uczyli sie jeździć na longboardzie, o otrzymaniu 10 km Chińskiego Muru na własność, skate dzieciakach z Laosu i hinduskim chaosie drogowym. I pewnie o czymś jeszcze, zależy jak się wszystko potoczy.

ADAM SZOSTEK – gdynianin, od najmłodszych lat trochę go nosi i przebiera nogami, zarówno na desce jak i po świecie (a najczęściej stara się łączyć jedno z drugim). Zaczęło się od zbyt dużych ilości „Tomka w krainie kangurów”, a potem chęci wprowadzenia podobnych przygód w życie, a potem tak jakoś poszło… Jak do tej pory przejechał na desce spory kawałek Azji Pd.-Wsch., Indii, Chin, odrobinę Egiptu, sprawdzał jak działa autostop na pustynnych drogach Syrii i Jordanii, a także kręcił się bez większego celu dookoła Turcji. Fan wykwintnej kuchni spożywanej na krawężnikach zatłoczonych ulic, miłych ludzi spotykanych pośrodku niczego i męczenia się bez większego powodu.

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://kontynenty26.evenea.pl/
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Mile widziane osoby z wydrukowanymi biletami.

ZAPRASZAMY!

14918955_1218731474837118_7644156626572463441_o