Spotkania

KONTYNENTY #25

By 13 października 2016 Listopad 3rd, 2016 No Comments

Rozpoczynamy kolejny sezon Kontynentów!

W programie:

ISLANDIA – NIECH ŻYJE PROHIBICJA! – Piotr Trybalski

Fotograficzno – filmowa opowieść o Islandii, w której autor spędził i zimę i lato. Islandia to osobliwe miejsce, słynie z oszałamiającej przyrody. Największą mniejszością w kraju są Polacy, ale i tak najwięcej tu owiec – dwa razy więcej niż ludzi. Osobliwym przysmakiem jest hekarl, czyli popsute mięso rekina, do 1989 roku nie można było kupić tu piwa, a do 2014 uprawiać… boksu! I chociaż przez większość roku ciemno tu i chmurno, Islandczycy to urodzeni optymiści. Gdy w IX w. dotarli tu pierwsi osadnicy – Wikingowie – zastali ciężkie warunki: chłód, wulkaniczną skałę, wiatr, deszcz i śnieg. Od tamtego czasu niewiele się zmieniło. Islandia wciąż słynie z nieprzewidywalnej, srogiej aury. Krótkie, trwające niewiele ponad dwa miesiące lato może okazać się niewystarczające, by naładować akumulatory na pozostałą część roku. Gdy lato się kończy, na Islandii znów robi się zimno, ciemno i ponuro.

PIOTR TRYBALSKI – dziennikarz, fotograf, podróżnik. Przez blisko 10 lat kierował serwisem OnetPodróże, pisał i fotografował m.in dla: „Outside”, „Polityka”, „Przekrój” „National Geographic”, National Geographic Traveler, „Podróże”, „Focus Historia”, „Magazynu Górskiego”, „Ski”, „Witaj w podróży”. Jest autorem książek, m.in. „Fotograf w podróży”, „Podróże z Adrenaliną”, prowadzi warsztaty fotograficzne i fotowyprawy, serwis internetowy fotografwpodrozy.pl, gdzie radzi, jak fotografować i podróżować. Finalista i laureat konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo, Wielki Konkurs National Geographic, Leica Street Photo, Outdoor Photographer of The Year), zdobył tytuł Travel Photographer of The Year 2014. Uwielbia jeździć na rowerze, nurkować na wrakach, męczyć nogi na trekkingach, kręcić na dwóch kółkach i podróżować szlakiem world music.

DMUCHANYM KAJAKIEM PRZEZ POLSKĘ – Zdzich Rabenda

To opowieść o pokonywaniu granic w każdym znaczeniu tego słowa. Pod koniec czerwca wyruszyliśmy z dmuchanym kajakiem na plecach na sam koniec Polski i Unii Europejskiej – do przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku z zamiarem przepłynięcia od wschodniej do zachodniej granicy ponad 1200 kilometrów największymi polskimi rzekami: Bugiem, Narwią, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą i Odrą.

ZDZICH RABENDA – tyszanin, z natury włóczęga, z wyboru antropolog i animator kultury. W tej chwili ma za sobą ponad 50 odwiedzonych krajów i sporo ambitnych planów na przyszłość. Choć szczegółowo planuje każdy wyjazd w podróży staram się omijać udeptane ścieżki wyznając zasadę „miej koniec języka za przewodnika”. Szczególnie lubię jeździć na wschód odwiedzając miejsca odradzane przez stronę MSZ. Jestem kopalnią ciekawostek i bezużytecznych informacji. Uwielbiam rywalizację, aktywny tryb życia z dużą dawką adrenaliny, piłkę nożną, street art, gotowanie i dziką przyrodę.

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://www.kontynentylublin.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Mile widziane osoby z wydrukowanymi biletami.

ZAPRASZAMY!