Spotkania

KONTYNENTY #24

By 4 kwietnia 2016 kwiecień 22nd, 2016 No Comments

Centrum Spotkania Kultur oraz Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze zapraszają na KONTYNENTY #24!

W programie:

1. BUSEM PRZEZ ŚWIAT. AMERYKA ZA 8 DOLARÓW – Karol Lewandowski, Aleksandra Ślusarczyk

Autorzy bloga busemprzezswiat.pl w ciągu 6 lat autem kupionym za 2000 zł odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach. Na spotkaniu opowiedzą o swojej 3-miesięcznej podróży przez Amerykę Północną oraz dadzą praktyczne rady jak tanio podróżować po USA. Usłyszycie o tym jak w Kalifornii mieszkali w willi milionera, w Pensylwanii wymienili silnik z pomocą harlejowców, na Florydzie serfowali z rekinami a w Utah próbowali pobić światowy rekord prędkości.

KAROL LEWANDOWSKI I ALEKSANDRA ŚLUSARCZYK – autorzy bloga podróżniczego Busem Przez Świat, nagrodzonego tytułem Blog Roku 2014 i Twórca Wideo Roku 2015. Ponad 25-letnim busem kupionym za 2000 zł odwiedzili ponad 50 państw na 5 kontynentach wydając dziennie średnio 8 dolarów. W podróż zabierają przyjaciół i przypadkowych czytelników ich bloga.

2. W SZPRYCHY PIACH, CZYLI PRZEZ IRAN DO TURKMENISTANU – Anita Demianowicz

W podróży zwykle jest tak, że nie wszystkie dni są emocjonujące, czasem jest ciekawiej, a czasem trochę mniej. W Iranie każdego dnia działy się niesamowite rzeczy: dobroć, życzliwość, z jaką spotykaliśmy się od obcych, ale i absurdalna ucieczka przed policją z koranicznego przedszkola, w którym zostaliśmy zamknięci na noc i wpychanie roweru na przełęcz na wysokości 2049 m. W prezentacji opowiem o różnych absurdach i przygodach, ale i o tym jak żyje się w Iranie, jaka jest sytuacja irańskich kobiet i przede wszystkim postaram się pokazać, że Iran nie jest wcale taki straszny, jak go malują.

ANITA DEMIANOWICZ – zwykle sześć miesięcy w roku spędza poza domem. Zakochana bez pamięci w Ameryce Łacińskiej. Gwatemala, Honduras, Salwador i Meksyk to były pierwsze kraje, do których wybrała się na pięć miesięcy w pierwszą podróż w pojedynkę, gdzie wszystko się zaczęło. Ostatnio sporo podróżuje po Polsce. Jej pasją oprócz podróżowania jest jazda na rowerze i fotografia oraz góry, wulkany i lodowce. Współpracuje z magazynami podróżniczymi i bloguje nawww.banita.travel.pl oraz organizuje TRAMPki-Spotkania Podróżujących Kobiet.

ZAPRASZAMY!

WSTĘP WOLNY.

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
www.kontynentylublin.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Mile widziane osoby z wydrukowanymi biletami.

kontynenty 24