Spotkania

KONTYNENTY #22

By 15 lutego 2016 marzec 14th, 2016 No Comments

Centrum Spotkania Kultur oraz Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze zapraszają na KONTYNENTY #22!

W programie:

1. SAMOTNA KOBIETA W AUTOSTOPOWEJ PODRÓŻY PRZEZ AFGANISTAN I PAKISTAN – Monika Masaj

Czy młoda dziewczyna ma w sobie na tyle odwagi aby podróżować samotnie autostopem przez tereny objęte konfliktami zbrojnymi? Jak to jest strzelać z ręcznie robionej broni? Dlaczego afgańskie granaty są najsmaczniejsze na świecie a herbata z kaszmiru jest w kolorze różowym?

Monika Masaj niedawno wróciła z półrocznej podróży przez Afganistan i Pakistan. Jak sama mówi: „Mam słabość do map, czasami przyłapuje się na tym, że gapie się w jedno miejsce i zastanawiam jakie może kryć sekrety. I tak właśnie powstał pomysł na wyjazd. Pewnego dnia wodząc oczami po rejonie Bliskiego Wschodu i Azji, zainteresował mnie Afganistan. Pchnięta ciekawością i smakiem przygody zdecydowałam że jadę. Tydzień, tyle zajęło mi przygotowanie do wyjazdu: od spakowania rzeczy, poprzez wyrobienie wizy w Dubaju do lądowania na płycie lotniska w Kabulu.”

Będą to opowieści przyprawione masalą, pełne niesamowitych zwrotów akcji, porwań, deportacji, problemów z policją ale także oprószone uśmiechami dzieci z afgańskich sierocińców i pakistańską gościnnością.

Więcej na www.zepsutykompas.com

2. O PODROŻACH I ICH FILMOWANIU – Marcin Mossakowski

Opowiem o moich doświadczeniach z podróżowania samemu przez pół roku, i jak to jest robić o tym film na bieżąco. Powiem o tym dlaczego lubię filmować w podróży, co to daje i dlaczego, dla mnie personalnie, pozytywy przyćmiewają negatywne strony filmowania, których też jest sporo. Poruszę też temat od strony technicznej.

Więcej na www.livealife.pl

Wstęp wolny.

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
www.kontynentylublin.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Mile widziane osoby z wydrukowanymi biletami.

ZAPRASZAMY!

12710880_1030797170297217_379286226314650222_o