Spotkania

KONTYNENTY #21

By 7 stycznia 2016 luty 15th, 2016 No Comments

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze zapraszają na KONTYNENTY #21!

W programie:

1. ROWEROWY ROCK’N’ROLL PRZEZ POLSKE – 3166 KILOMETRÓW PRZYGODY – Zdzich Rabenda

Po kilku latach zwiedzania odległych kontynentów postanowiłem po raz kolejny wyruszyć w drogę. Tym razem mój wybór padł na niezwykły i piękny kraj, który ciągle skrywa w sobie wiele tajemnic – Polskę. W tym celu wraz z nadejściem lata wsiadłem na rower i wyruszyłem wzdłuż granic swojej ojczyzny. W przeciągu 40 dni przejechałem 3166 kilometrów przez terytorium 13 województw i ośmiu Parków Narodowych. Jako, że trasa przebiegała przede wszystkim wzdłuż granic państwowych po drodze odwiedziłem również Białoruś, Litwę, Niemcy i Czechy, a nawet na kilka minut wkroczyłem nielegalnie na terytorium Rosji.

Odkryjemy sekrety Puszczy Knyszyńskiej, przemierzymy całe wybrzeże Bałtyku, trafimy na Przystanek Woodstock oraz przebijemy się przez góry na południu kraju zdobywając na rowerze najwyższy szczyt Karkonoszy. Nie obędzie się bez niespodziewanych zwrotów akcji, chwil zwątpienia, poważnych, awarii sprzętu i bezinteresownej dobroci ze strony przypadkowo spotkanych ludzi.

Zdzich Rabenda – tyszanin, z natury włóczęga, z wyboru antropolog i animator kultury. W tej chwili ma za sobą ponad 50 odwiedzonych krajów i sporo ambitnych planów na przyszłość. Choć szczegółowo planuje każdy wyjazd w podróży staram się omijać udeptane ścieżki wyznając zasadę „miej koniec języka za przewodnika”. Szczególnie lubię jeździć na wschód odwiedzając miejsca odradzane przez stronę MSZ. Jestem kopalnią ciekawostek i bezużytecznych informacji. Uwielbiam rywalizację, aktywny tryb życia z dużą dawką adrenaliny, piłkę nożną, street art, gotowanie i dziką przyrodę.

Zapraszamy po więcej na www.takietamztripa.pl

2. AFRĄ NA PAMIR – Marcin Krzeszowiec

Trzymiesięczny, samotny wyjazd motocyklowy w głąb Azji Centralnej to niezwykłe przeżycie. W szczególności dla osoby, która dopiero rozpoczyna przygodę z dalekimi podróżami. Na spotkaniu przedstawię relację fotograficzną oraz filmową z tej podróży, a także opowiem o kulturze i ludziach spotykanych po drodze. W programie między innymi opowieści o gorących pustyniach Iranu, mroźnych górach Kirgistanu, dziwnej stolicy Turkmenistanu i odległych górach Pamiru. Postaram się przekazać realia takiego wyjazdu, a także opowiedzieć zarówno o sytuacjach śmiesznych jaki i strasznych.

Marcin Krzeszowiec – rzeszowianin, amator podróżowania, fotografii i jazdy na motocyklu; przygodę z podróżowaniem rozpoczynał w grupie przyjaciół jako typowy plecakowicz. Po ukończeniu krakowskiej AGH, podmienił główny środek transportu z autostopu na motocykl. W ubiegłym roku postanowił spełnić marzenie o prawdziwie dalekim wyjeździe. W przeciągu 14 tygodni przejechał ponad 20 000 km zataczając pętlę wokół morza Czarnego i Kaspijskiego.

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://kontynentylublin.pl/rezerwacja

Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). W miarę możliwości prosimy o wydrukowanie biletów.

ZAPRASZAMY!