Spotkania

Kontynenty #2 – „Long Walk Plus Expedition” Jakuck – Kalkuta 2010 , Smak południowych Indii

By 27 maja 2013 Luty 8th, 2014 No Comments

O 18:00 23 kwietnia w pubie Czarna Owca przy Narutowicza 8 drugi raz spotkaliśmy się pod szyldem „Kontynenty-lubelskie spotkania podróżnicze”.

Zanim zrelacjonujemy przebieg spotkania na początku chcielibyśmy przeprosić za brak jednego z prelegentów – Tomka Grzywaczewskiego. Tomek z powodów osobistych nie mógł do nas dotrzeć, ale już zapowiedział, że pojawi się na kolejnych „Kontynentach”, które odbędą się 28 maja – również w Pubie Czarna Owca. Z powodów technicznych mieliśmy też problem z pełnowymiarowym odtworzeniem filmu o wyprawie. Eh..
Wszyscy zawiedzeni absencją Tomka będą więc jeszcze mieli okazję aby posłuchać o jego projekcie.

Rewelacyjnie za to opowiadał o Indiach Paweł Hadrian, który pokazał Hindustan dokładnie takim jakim wydaje się być. Uciekliśmy kompletnie od słuchania na temat najbardziej okładkowych zabytków i powtarzania informacji z przewodnika. Dostaliśmy w zamian dawkę wiedzy potrzebną do pobieżnego zrozumienia co, jak i dlaczego w Indiach wygląda i zobaczyliśmy wiele miejsc niesłusznie pozbawianych walorów turystycznych, przyciągających swoją zaskakującą odmiennością.

Zajrzeliśmy Hindusom do kuchni, zobaczyliśmy jak toczy się normalne życie a’la osiedlowe podwórko, przejechaliśmy się busem po ekstremalnej himalajskiej drodze, zastanowiliśmy się o co tak właściwie chodzi z porą monsunową, odcięliśmy się od świata w południowo-indyjskich miasteczkach. Nasuwała się refleksja: „jakby wyglądało moje życie gdybym urodził się właśnie tam?” Doskonały przegląd tego kraju dla kogoś kto w Indiach już zawitał jak i zarówno dla tych, którzy szukają tam najciekawszych miejsc do odwiedzenia i zastanawiają się nad tym jak po Indiach podróżować.

Paweł nie tylko opowiadał, ale też wzbogacił wystąpienie swoimi opiniami na temat odwiedzania i sytuacji Indii. Widać, że godzina dla Pawła to było mało. Bardzo podobało nam się wywołanie interakcji pomiędzy prelegentem, a słuchaczami – jeszcze długo po zakończeniu swojej prezentacji Paweł rozmawiał z najbardziej zainteresowanymi i nie ukrywamy, że takich sytuacji najchętniej widzielibyśmy na spotkaniach coraz więcej.

W międzyczasie w małym konkursie rozdaliśmy dwa ładne albumy „Indie. W poszukiwaniu sacrum” podarowane przez wydawnictwo Bezdroża. Mamy nadzieję, że na kolejnych spotkaniach będziemy mieli do rozdania więcej gratisów.

Po raz kolejny dziękujemy Wam za tak tłumne przybycie. Widok sali pękającej w szwach przy okazji „Kontynentów” sprawia nam ogromną radość, motywuje do dalszego działania i, co tu dużo pisać, jest super.

Żeby być na bieżąco z tym co przygotowujemy na kolejne spotkania i aby śledzić inne, około podróżnicze wydarzenia w Lublinie zapraszamy na profil facebook.com/KontynentyLublin, który cały czas akutalizujemy.

Pozdrawiamy i do zobaczenia przy okazji kolejnego spotkania!