Spotkania

KONTYNENTY #19

By 3 listopada 2015 styczeń 7th, 2016 No Comments

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze zapraszają na KONTYNENTY #19!

W ramach wydarzenia jak zwykle dwa spotkania.

1. „WIELKI GRACZ. ZE ŻMUDZI NA DACH ŚWIATA” – Max Cegielski i Mikołaj Długosz

Max Cegielski wraz z fotografem, Mikołajem Długoszem, wyruszyli szlakiem XIX wiecznego podróżnika w służbie carskiej – Bronisława Grąbczewskiego. Chcąc rozszyfrować niektóre z zagadek rosyjskiego szpiega Wielkiej Gry, a także aby zobaczyć, jak dziś wygląda życie w opisywanych przez niego miejscach. Ze Żmudzi, gdzie Grąbczewski się urodził, jadą przez Rosję, Uzbekistan aż po Pamir, zwany za jego czasów Dachem Świata. Ta podwójna podróż – w czasie i przestrzeni – pozwala spojrzeć z innej perspektywy na naszą historię, uwikłanie w proces kolonizacji i ambiwalentne związki Polski ze Wschodem. Jej rezultatem jest książka „Wielki Gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata”, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Karakter i zawiera blisko sto kolorowych fotografii autorstwa Mikołaja Długosza.

Max Cegielski – dziennikarz i pisarz. Autor między innymi „Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu” (Nagroda imienia Beaty Pawlak, 2009). Twórca i kurator projektów artystycznych Global Prosperity (Gdańsk – Warszawa, 2010) oraz Migrujący Uniwersytet Mickiewicza (Stambuł, 2014).

Mikołaj Długosz – artysta wizualny i fotograf, pracuje głównie z archiwami i materiałami znalezionymi. Wydał książki: „Pogoda ładna” (2006), „Real foto” (2008), „1994” (2011) oraz „Proszę wejść” (2012, z Sylwią Chutnik). Obecnie pracuje nad książką „Lato w mieście”.

2. WATAHA W PODRÓŻY – Agata Włodarczyk

Agata, Przemek i Diuna – 3 wilki.

Od innych podróżników odróżnia ich jedno… razem z suką rasy wilczak czechosłowacki tworzą międzygatunkową Watahę, podróżniczą rodzinę, dla której nie ma rzeczy nie możliwych.

Na swoim koncie mają już pieszą wędrówkę przez Himalaje Garhwalu nagrodzoną tytułem podróży roku 2013 National Georaphic Traveler i rowerową podróż z Polski, przez Białoruś i Rosję – w mongolski Ałtaj (grand prix Rowertour w kategorii Europa i świat 2014).

Ich książka: „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach” otrzymała tytuł „Górskiej książki roku 2015” czytelników Magazynu N.P.M.

Blog watahy: www.3wilki.pl

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://kontynentylublin.pl/rezerwacja

Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). W miarę możliwości prosimy o wydrukowanie biletów.

ZAPRASZAMY!

12185100_979841452059456_1846422032923184533_o