Spotkania

KONTYNENTY #18

By 10 października 2015 Listopad 3rd, 2015 No Comments

Zapraszamy na spotkanie rozpoczynające 3. sezon KONTYNENTÓW!

W programie:

AUTOSTOPEM DO DUBAJU – Kuba Rydkodym

Autostopem do Dubaju to niskobudżetowa podróż przez Bliski Wschód. Pojechaliśmy do Stambułu gdzie wjechaliśmy do Azji. Następnie przejechaliśmy stopem całą Turcję. Nie przeszkodziła nam nawet skręcona noga, którą przez dwa tygodnie musiałem nosić w gipsie. Wreszcie dojechaliśmy do Iranu, gdzie doświadczyliśmy niezwykłej gościnności. Nad Zatoką Perską spróbowaliśmy złapać na stopa statek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. I wiecie co? Udało się! Dojechaliśmy stopem do Dubaju!

O KUBIE: Na co dzień student budownictwa na krakowskiej AGH. W wolnych chwilach podróżnik, zwiedzający świat mimo studenckiego budżetu. Jeździ autostopem, śpi w namiocie, a jego podróże zahaczają nieraz o survival. Miłośnik polskich gór. Kulinarny pasjonat. Amator fotografii i psychologii. Od trzech lat prowadzi bloga Plecak Wspomnień, na którym dzieli się przygodami ze swoich podróży. Jakiś czas temu stworzył listę marzeń i teraz sukcesywnie wykreśla kolejne pozycje, zamieniając marzenia we wspomnienia.

Więcej na www.plecakwspomnien.eu

SUDAŃSKIE HISTORIE – Piotr Horzela

Niecały rok temu gościłem na Kontynentach #13. Opowiadałem wtedy o Antarktyce i pingwinach. Była to moja trzecia prelekcja w życiu i kamyk milowy zarazem. Spory zastrzyk entuzjazmu mi wtedy zafundowaliście. Tym chętniej wracam do Was z kolejnym tematem. 🙂
Poprzednim razem było lodowato. Tym razem będzie o części świata, w której podczas mego pobytu (20 miesięcy) temperatura nie spadła nigdy poniżej +24°C. A jak już zbliżyła się do podanej wartości siedziałem w kuchni w grubym polarze i sączyłem z zimna gorącą herbatę.
Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata (nie licząc tych samozwańczych). Jest dwukrotnie większy od Polski, a średnia przejazdowa samochodu terenowego to zwykle 28 km/h. Można się wyleczyć z narzekania na Polskie drogi. Mówię Wam. O czym jeszcze będę opowiadał? O ludziach, górach, bezpieczeństwie no i oczywiście krowach.

O PIOTRKU: Leśnik z urodzenia i wykształcenia. Wychował się w odległości 12 km od najbliższego sklepu. Później spory kawałek życia mieszkał w dużych miastach. Nigdy chyba nie zdecyduje czy bardziej lubi odludzia czy aglomeracje. Na szczęście nie musi. Podróże często łączy z pracą w miejscach bardziej lub mniej odległych. Czasem woli spędzić pół roku w jednym mieście niż przebiec przez dziesięć. Aparat ma zawsze przy sobie ale stara się słyszeć więcej niż przez wizjer.

Więcej na www.phontour.pl

WSTĘP WOLNY!

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://kontynentylublin.pl/rezerwacja

Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Bardzo prosimy w miarę możliwości o wydrukowanie biletów.

ZAPRASZAMY!

Kontynenty – Lubelskie Spotkania Podróżnicze są tworzone we współpracy z CSK: Teatr w Budowie

12046589_968469086530026_8242626376066453328_n