SliderSpotkania

KONTYNENTY #17

By 1 maja 2015 No Comments

Majowe KONTYNENTY coraz bliżej!

W programie:

1. NA GRANICY ZMYSŁÓW – Przemysław Kossakowski

19 listopada w księgarniach ukazał się reporterski debiut Przemka Kossakowskiego „Na granicy zmysłów”. Spotkanie z autorem nawiązywać będzie do tematyki książki, podróży na Wschód oraz poddawaniu się licznym praktykom ludowych uzdrowicieli. Forma spotkania multimedialna, z dużą ilością materiału fotograficznego.

Przemek Kossakowski – rocznik 1972. Autor cyklu programów „Kossakowski. Szósty zmysł” (emitowany na kanale TTV), dokumentujących jego podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka…Krótko mówiąc człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką.

2. BUSiMY – TAKI TRIP ŻYCIA – Andrzej Bzowski, Kamil Kunikowski, Arek Zalewski, Piotr Jawor

Opowieść o najdłuższej, a zarazem najlepszej wyprawie zorganizowanej przez ekipę „BUSiMY”. Po sztampowym przejeździe zachodniej części Europy grupa lubelskich studentów postawiła sobie dużo ambitniejszy cel. W ciągu dwóch miesięcy przemierzyli 20 tysięcy kilometrów, odwiedzając po drodze 16 państw Starego Kontynentu. Jakie przygody spotkały ich po drodze? Ilu napraw potrzebował wysłużony Transit? Dlaczego podczas podróży po Rosji nie warto wozić ze sobą gotówki? Jak udało im się zebrać potrzebny budżet? O tym, a także o wielu innych szczegółach dotyczących organizacji wypraw dowiecie się z opowieści chłopaków.

WSTĘP WOLNY!
Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://kontynentylublin.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na conajmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Bardzo prosimy w miarę możliwości o wydrukowanie biletów.

ZAPRASZAMY!

 

11057674_893193217390947_1493887742122821372_o