Spotkania

KONTYNENTY #16

By 14 kwietnia 2015 Maj 1st, 2015 No Comments

Na kwietniowych Kontynentach zapraszamy Was do wzięcia udziału w dwóch niepowtarzalnych podróżach:

BAJKAŁ ICE TRIP – Jakub Rybicki

Opowieść o mrożącej krew w żyłach rowerowej wyprawie po
zamarzniętym jeziorze Bajkał. „Bajkał Ice Trip” w skrócie to dwa rowery, cztery pedały, 5 kół, jedno jezioro, 900 kilometrów i dużo lodu. Jakub Rybicki i Paweł Wicher musieli mierzyć się z temperaturami sięgającymi -35 stopni, huraganowymi wiatrami, trzęsieniami ziemi, pękającymi kierownicami i… złośliwymi duchami, które kazały się przekupywać wódką.

O Kubie:
Z wykształcenia wschodoznawca – co stale każe mu pchać się na Wschód, który kocha szczerze, ale nie wie, czy z wzajemnością. Z pasji fotograf, laureat nagród fotograficznych i podróżniczych. Współpracownik magazynów i portali turystycznych. Kolekcjoner dziwnych czapek, okazjonalny alpinista z nadzieją awansu na himalaistę, wyrwigrosz i sowizdrzał. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.

KOCHANA MARYŚ! LISTY Z AFRYKI – Dominik Szmajda

„Kochana Maryś! Listy z Afryki” to historia słynnej podróży Kazimierza Nowaka od kuchni, czyli jak to było naprawdę. Czytając popularną książkę „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd” natkniemy się na opisy nieprawdopodobnych przygód i opresji, z jakich wychodził ten niezwykły podróżnik. I tak dowiadujemy się m.in. o błądzeniu podczas pustynnych burz na libijskiej Saharze, o ratowaniu się przed utonięciem w bagnie w okolicach jeziora Mweru w południowym Kongo, czy na rzece Kasai – ratując się z wywrotki na katarakcie. Z niedowierzaniem czytamy także ataku lwa w Południowym Sudanie, w którego paszczy zamiast głowy Nowaka ostatecznie utkwił jego oszczep.

Czy to wszystko wydarzyło się naprawdę?

Podróżnik sam odpowiada na te pytania – w listach, które pisał do żony, systematycznie przez wszystkie 5 lat swojej podróży. Napisał ich w sumie 1242, a ich pierwszą publikację stanowi najnowsza książka Wydawnictwa Sorus „Kochana Maryś! Listy z Afryki, tom I” pod redakcją Dominika Szmajdy.

O Dominiku:
podróżnik, fotograf, na co dzień wydawca (Sorus) m.in. książek związanych z Kazimierzem Nowakiem. W ostatnich latach odbył kilka wypraw rowerowych: Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania, Mali (2008/2009), Libia (2009/2010) i Czad (2011), Ural Polarny (2012), a także spływ rzeką Dja w Kamerunie (2014). Laureat nagród na festiwalach podróżniczych, autor wystaw fotograficznych. Jeden z liderów projektu “Sztafeta Afryka Nowaka”, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka.

WSTĘP WOLNY!
Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://kontynentylublin.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na conajmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Bardzo prosimy w miarę możliwości o wydrukowanie biletów.

ZAPRASZAMY!

10312399_877629852280617_108712124746262385_n