Spotkania

KONTYNENTY #15

By 3 marca 2015 kwiecień 14th, 2015 No Comments

Na najbliższych Kontynentach wczujemy się w muzyczne klimaty prosto z ulic Kingston i posłuchamy o podróży po wyspach Pacyfiku w wykonaniu Rodziny Bez Granic.

SZUKAJĄC KRAINY TAKA-TUKA: TONGA, FIDŻI, VANUATU – Anna Alboth

4-letnia Hania mówiła: – Tam, gdzie mieszka tata Pippi Pończoszanki, na Południowe Morza! No i pojechali. Mama – polska dziennikarka, tata – niemiecki fotograf, mała Hania i jeszcze mniejsza Mila, z dwoma ogromnymi plecakami na długie miesiące na Pacyfik. Najpierw były ptaszki kiwi i foki w Nowej Zelandii, a potem jachtostop żaglówkami (nie da się z dziećmi? tak myślicie?), dziesiątki wysp i wysepek, odwiedzane szkoły i przedszkola, kościoły, piosenki w różnych językach i picie narkotycznej kavy. Rodzina Bez Granic dostała ziemię w Vanuatu, kurę na śniadanie i zdobyła mnóstwo nowych przyjaciół. A teraz przeżywa szok kulturowy w drugą stronę i nie może się odnaleźć w Europie.

O Ani:

Anna Alboth – dziennikarka prasowa, blogerka. Pracowała w ciągu ostatnich dwunastu lat w różny mediach w Polsce (najdłużej dla Gazety Wyborczej). Od 2000 roku była związana ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy Polis, a potem przez wiele lat – na poziomie międzynarodowym – w organizację European Youth Press. Organizowała najróżniejsze projekty i treningi o mediach w całej Europie. Z mężem oraz córeczkami. Hanią i Milą, podróżowała już przez Polskę, Niemcy, Ukrainę, Rumunię, Mołdawię, Naddniestrze, Rosję, Gruzję, Azerbejdżan, Górski Karabach, Armenię, Turcję, Bułgarię, Serbię, Macedonię, Austrię, Meksyk, Gwatemalę, Belize, Honduras i Bośnię i Hercegowinę oraz Wyspy Pacyfiku.

Rodzinę Bez Granic lepiej poznacie czytając http://thefamilywithoutborders.com/

HILL & GULLY RIDE – PRZEZ GETTA I DŻUNGLE JAMAJKI – Bartosz Ressel aka Ras Bass

Jamajka z perspektywy dźwięków i ulicznego sznytu. Ponad 3 lata życia spędzone wśród muzyki, kultury i przyrody jamajskiej. W tym czasie na tzw. yardach wśród miejscowych społeczności Bartek poszukiwał płyt winylowych oraz przemierzał wyspę między studiami i klubami. Jego wyjazdy zaowocowały wieloma znajomościami z lokalnymi muzykami dzięki którym mógł sięgnąć do korzeni jamajskiej muzyki i obyczajów.

O Bartku:

Bartosz Ressel – łódzki podróżnik, który upodobał sobie Jamajkę jako częsty cel swoich wypraw. Od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy wybrał się na Jamajkę, był tam paręnaście razy, łącznie spędzając ponad 3 lata życia na karaibskiej wyspie. Podczas częstych wyjazdów miał okazję poznać wielu artystów jamajskich jak: Sizzla, Prince Jazzbo, Michael Rose, U Brown, Capleton, Jah Cure, Kiddus I. Zgromadził największą w Polsce kolekcję pierwszych wydań winyli jamajskich. Współtwórca filmu „Ścieżkami Marleya”.

WSTĘP DARMOWY!
Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez wypełnienie prostego formularza dostępnego tutaj:
http://spotkaniakontynenty.pl/rezerwacja
Dzięki temu masz pewność, że zmieścisz się na sali 🙂 Prosimy o zjawienie się na conajmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia (czyli najpóźniej o 17:45 – wtedy wygasa rezerwacja). Drukowanie biletu nie jest konieczne.

Zapraszamy 16 marca na godz. 18:00 do biura Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Al. Racławickie 8

11010945_862905410419728_1775422779094608038_n