Czym są Kontynenty?

Kontynenty to cykliczne spotkania z twórcami,

dla których wspólnym mianownikiem są podróże i reportaż. Raz w miesiącu zapraszamy Was do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego na spotkanie z dwoma twórcami postrzegającymi podróżowanie w wyjątkowy sposób. Kontynenty to spotkania, którymi chcemy zmieniać codzienność.

Kontynenty to festiwal podróży i reportażu,

coroczne wydarzenie, którego autorski program ma poszerzać perspektywę myślenia o podróżowaniu, pomagać uczestnikom zdobywać nowe umiejętności i komentować najważniejsze wydarzenia i zjawiska świata podróży nie pozostawiając przy tym daleko w tyle rozrywki i dobrej zabawy. Na Festiwal zapraszamy Was raz do roku, w listopadzie.

Kto tworzy Kontynenty?

Bartek Szaro

kurator

Bartek Szaro (ur. 1990) – twórca internetowy, autor nagradzanego bloga paragonzpodrozy.pl. Balansuje pomiędzy internetowym światem podróży, fotografią, literaturą i filmem. Kiedyś skupiony na doradzaniu jak podróżować tanio, dziś w pierwszej linii frontu na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki. Zawodowo zajmuje się również content marketingiem i marketingiem miejsc mając na koncie kilkadziesiąt zrealizowanych kampanii. Przy Kontynentach pracuje jako kurator. Nadaje kierunek rozwoju inicjatywy.

Zakochany we wschodniej Polsce godzinami może przekonywać dlaczego architektura drewniana to jeden z największych atutów Polski. Ze wszystkich miejsc na świecie najbardziej chciałby odwiedzić Jaskinie Lascaux.

Obok Kontynentów prowadzi także cykl spotkań Nieturyści w PROMie Kultury Saska Kępa.

Paweł Hadrian

producent

Paweł Hadrian (ur. 1980) – producent i autor wydarzeń kulturalnych, także grafik projektant, dziennikarz i producent muzyczny. Jak to mówią – mrówka renesansu. Kieruje produkcją Kontynentów i przy okazji prowadzi spotkania.

Był częścią zespołu odpowiedzialnego za uruchomienie dla publiczności najnowocześniejszego ośrodka kultury w Polsce – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, gdzie odpowiadał za wydarzenia związane z kulturami świata, podróżowaniem, nowymi mediami oraz muzyką etniczną i eksperymentalną.

Uwielbia gotować i wie jak to robić. Wraz ze swoją partnerką Anią prowadzi bloga zdrowszejedzenie.pl, gdzie promuje bezmięsną dietę opartą o tradycyjne receptury przywiezione z podróży.